Informacje o lidze

Rozpoczęcie rozgrywek wszystkich lig 25.01.2020r

Liga została podzielona na:

  • Ekstraklasę – 10 zespołów,
  • Ligę Kobiecą – 12 zespołów
  • Ligi Eliminacyjne – 23 zespoły (pięć grup)
  • Pierwsza Liga – 7 zespołów + 5 zespołów z lig eliminacyjnych
  • Druga Liga Męska – 10 zespołów
  • Trzecia Liga Męska – 8 zespołów

Udział w rozgrywkach jest bezpłatny!!!! Obowiązuje jedynie wpłata kaucji zwrotnej w wysokości 200 zł w dniu rozgrywania pierwszego meczu!!!!

Rozgrywki sędziują wyłącznie sędziowie z WSMWZPS z klasą szczebla centralnego oraz pierwszą klasą sędziowską!!!!!

Mecze lig eliminacyjnych, oraz I, II i III Ligi męskiej oraz Ligi Kobiecej toczyć się będą na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Orłów Piastowskich 47 w każdą sobotę i niedzielę. Męska ekstraklasa swoje mecze rozgrywać będzie w  Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20 w każdą niedzielę

Każdy zespół zobowiązany jest do posiadania swoich piłek do rozgrzewki !!!!!!! Organizator zapewnia wyłącznie piłki meczowe!!!

Ligi Eliminacyjne Rozgrywki w ligach podzielone zostały na 2 etapy, z założeniem przechodzenia wyników z meczów rozegranych z danym zespołem we wcześniejszym etapie !!!!

I Etap

– drużyny zostały podzielone na 5 grup – A ,B,C,D,E – walczymy w grupach każdy z każdym!!!

Mistrzowie lig eliminacyjnych wejdą jako uzupełnienie do I Ligi Męskiej, zespoły które zajmą miejsca 2 i 3 stworzą II Ligę Męską, zespoły które zajmą miejsca 4 i 5 stworzą III Ligę Męską

II Etap

– walka w ligach każdy z każdym z zaliczeniem wyników meczów rozegranych z daną drużyną na wcześniejszym etapie.

Ekstraklasa Męska

Rozgrywki toczyć się będą w jednej lidze, systemem każdy z każdym, o mistrzostwie ligi zadecyduje turniej finałowy Final Four, do której zakwalifikują się zespoły z pierwszej czwórki po rundzie zasadniczej

Liga Kobieca

Rozgrywki toczyć się będą w jednej lidze, systemem każdy z każdym, o mistrzostwie ligi zadecyduje turniej finałowy Final Four, do której zakwalifikują się zespoły z pierwszej czwórki po rundzie zasadniczej

Mistrzostwo Ligi – Ekstraklasy oraz Mistrzostwo Ligi Kobiecej wywalczone zostanie podczas turnieju Final Four. W turniejach wezmą udział drużyny, które po rundzie zasadniczej zdobędą największą liczbę punktów.

Mistrzostwo I Ligi, II Ligi oraz III Ligi wywalczy drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów po rundzie zasadniczej (bez turnieju Final Four).

Rozegrane zostaną również turnieje barażowe o Ekstraklasę oraz I Ligę.

Drużyny które zajmą pierwsze miejsca w swoich ligach bez turniejów barażowych oraz Final Four automatycznie awansują to wyższej ligi rozgrywkowej.

Drużyny, które zajmą ostatnie miejsca w swoich ligach automatycznie spadną do niższej klasy rozgrywkowej.

Rozgrywki toczyć się będą wyłącznie w sobotę i niedzielę.

Ekstraklasa – Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Keniga 20

Ligi eliminacyjne oraz I, II i III Liga Męska – SP nr 2, ul. Orłów Piastowskich 47

Liga Kobieca – SP nr 2 , ul. Orłów Piastowskich 47

Wszystkie terminarze na cały sezon ustalane są na początku i nie ulegają zmianie !!!!

Każda drużyna musi posiadać swoje piłki rozgrzewkowe !!!! Organizator zapewnia tylko piłki meczowe !!!!!

Na pierwszy mecz należy donieść komplet dokumentów (podpisany regulamin, kartę zgłoszenia oraz kaucję w wysokości 200 zł (drużyna która nie dopełni formalności nie zostanie dopuszczona do rozgrywek) !!!!!!