Podsumowanie Ursusowskiej Ligi Siatkówki 2016

W niedzielę, 15 maja 2016 roku dobiegły końca rozgrywki Ursusowskiej Ligi Siatkówki 2016. Ostatnia edycja rozgrywek była rekordowa pod względem ilości występujących w niej drużyn. Łącznie w czterech ligach męskich oraz jednej kobiecej wystąpiło 56 zespołów! Ekstraklasa, czyli dziesięć najlepszych drużyn poprzedniej edycji swoje mecze rozgrywały w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11, przy ul. Keniga 20. Pozostałe męskie drużyny wzięły udział w dwóch etapach lig eliminacyjnych na podstawie, których zostały wyłonione I liga, II liga oraz po raz pierwszy w historii ULS, III liga. Do tegorocznej edycji zgłosiło się również 13 drużyn damskich, tworzących Ligę Kobiecą, której mecze podobnie jak I, II i III ligi rozgrywane były w hali sportowej Zespołu Szkół nr 80 przy ul. Orłów Piastowskich 47.

Tegoroczne rozgrywki były niezwykle emocjonujące, zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy, dzięki czemu kibicie zgromadzeni w ursusowskich halach mogli podziwiać piękno siatkówki w najlepszym wydaniu. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i wolą walki podczas toczonych pojedynków na boisku. Jednak, co warte podkreślenia wszystkie mecze odbywały się w przyjacielskiej atmosferze i według zasad fair play.

Uwieńczeniem Ursusowskiej Ligi Siatkówki były turnieje FINAL FOUR Ekstraklasy oraz Ligi Kobiecej, w których podobnie jak w całych rozgrywkach nie zabrakło emocji i nie obyło się bez niespodzianek. Wyniki rundy zasadniczej Ekstraklasy wskazywały jednego faworyta – zespół Plaża, który również zdominował turniej finałowy, w ciągu całych rozgrywek tracąc jedynie jednego seta! Co warte podkreślenia, zespół Plaża w ubiegłym roku debiutował w rozgrywkach i już jest niekwestionowanym mistrzem! Drugie miejsce przypadło ubiegłorocznym zwycięzcom – drużynie 15-50, na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy AZS Gocław.  Największa sensacja w tegorocznej edycji rozgrywek miała miejsce w Lidze Kobiecej, po dwóch latach dominacji siatkarki AZS Akademii Pedagogiki Specjalnej musiały uznać wyższość  juniorek UKS Esperanto,  które zostały nowymi mistrzyniami Ligi. Trzecie miejsce przypadło zespołowi XXL.

I Ligę wygrali zawodnicy MIX, drugie miejsce zajął zespół Korba Warszawa, natomiast trzecie – KS Besos. Wszystkie zespoły zespoły z I ligi wywalczyły awans do Ekstraklasy.  Mistrzem II ligi został zespół ADS Bródno Volley, II miejsce zajęła Drużyna, natomiast III miejsce zdobyli siatkarze UKS Iskra Warszawa I. III liga padła łupem siatkarzy Young City Drunk Team, II miejsce zajął zespół Game Over, a III miejsce, podobnie jak w II lidze, zajęli młodzi zawodnicy miejscowej Iskry – UKS Iskra Warszawa II.

Wszystkie zespoły, które zajęły czołowe lokaty w rozgrywkach Ursusowskiej Ligi Siatkówki otrzymały poza pamiątkowymi pucharami i medalami okazałe nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Na kolejną edycję największej amatorskiej ligi piłki siatkowej na Mazowszu zapraszamy już w przyszłym roku!

Szczegółowe informacje o Ursusowskiej Lidze Siatkówki znajdują się na stronie internetowej: www.liga-ursus.siatkowka.org