Ruszyły zapisy do sezonu 2022

URSUSOWSKA LIGA SIATKÓWKI – SEZON 2022

Szanowni miłośnicy piłki siatkowej jest mi niezmiernie miło poinformować o rozpoczęciu zapisów do nowej edycji ULS 2022.

Zapisy przyjmujemy tylko mailowo pod adresem ligasiatkowkiursus@gmail.com

W tym roku udział w rozgrywkach niestety będzie płatny a opłata za cała ligę wynosić będzie 250 zł.

Natomiast nie będzie pobierana kaucja od drużyn.

Wprowadzenie opłaty podyktowane jest gwałtownym wzrostem cen energii elektrycznej oraz gazu a co za tym idzie bardzo dużą podwyżką cen wynajmu hal sportowych z których korzysta liga.

 

Tegoroczną ligę planujemy rozpocząć w weekend 19-20 lutego 2022.  zaznaczam, że nie wszystkie drużyny rozegrają w ten weekend swoje pierwsze mecze. Na pewno rozpocznie granie liga eliminacyjna.

Tu też jest kolejna zmiana – w związku z wprowadzeniem opłaty jak również z zeszłorocznym regulaminem w eliminacjach nie wezmą udziału tylko zespoły, które występowały w Męskiej Ekstraklasie oraz zespoły, które zajęły 4 pierwsze miejsca w męskiej pierwszej lidze (tu oczywiście uwzględnione zostaną zasady spadków i awansów po zakończeniu zeszłorocznej edycji) . Reszta zespołów, które zgłoszą chęć udziału w lidze weźmie udział w ligach eliminacyjnych, z których trafią w zależności od zajętego miejsca do określonej ligi już w fazie zasadniczej rozgrywek. Zespoły występujące w pierwszej lidze od miejsc 5 do 12 w zeszłorocznej edycji zostaną rozstawione w grupach eliminacyjnych.

W zależności od ilości zgłoszonych zespołów wystartują następujące ligi : Ekstraklasa, I Liga, II Liga, III Liga – rozgrywki męskie oraz I Liga Kobiet i II Liga Kobiet

Udział w poszczególnych ligach określony jest w regulaminie, który przesłany zostanie w mailu zwrotnym po dokonaniu zgłoszenia.

Wszystkie zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 06.02.2022r do godziny 22.00  wyłącznie drogą mailową !!!! W zgłoszeniu proszę zamieści tylko następujące informacje : nazwa drużyny (proszę również zaznaczyć czy męska czy damska, imię i nazwisko kapitana/trenera/kierownika drużyny oraz numer kontaktowy!!!! Skład drużyny proszę zamieścić tylko na karcie zgłoszeniowej (w załączeniu w otrzymanym mailu zwrotnym) i dostarczyć do opiekuna ligi w dniu pierwszego meczu !!! Każda drużyna po wysłaniu zgłoszenia otrzyma potwierdzenie jego przyjęcia oraz niezbędne dokumenty.

Po dokonaniu zgłoszenia, w mailu zwrotnym przekazany zostanie Państwu numer konta, na który w przeciągu 3 dni, należy dokonać opłaty za udział w lidze. W przypadku nie opłacenia udziału, zespół nie będzie uwzględniony w harmonogramie spotkań.

Rozgrywki sędziują wyłącznie doświadczeni sędziowie z WSMWZPS  !!!!!

Mecze toczyć się będą na terenie szkół: Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Orłów Piastowskich 47 w każdą sobotę i niedzielę oraz Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Keniga 20 w każdą niedzielę – w przypadku dużej ilości zgłoszeń mecze I, II i III Ligi męskiej rozgrywać się będą w soboty po godzinie 14.00)

Każdy zespół zobowiązany jest do posiadania swoich piłek do rozgrzewki !!!!!!! Organizator zapewnia wyłącznie piłki meczowe!!!